Gjoa Haven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gjoa Haven (kthjellim).


Gjoa Haven
Uqsuqtuuq - ᐅᖅᓱᖅᑑᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Gjoa Haven

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Joseph Aglukkaq
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°37′33″V 95°52′30″P / 68.62583°V 95.87500°P / 68.62583; -95.87500 (Gjoa Haven)Koordinatat: 68°37′33″V 95°52′30″P / 68.62583°V 95.87500°P / 68.62583; -95.87500 (Gjoa Haven)
Lartësia 47 m (m.n.d)
Sipërfaqja 28,4 km2
Popullsia 1.064 banorë 2006
Dendësia 37,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Kodi Postar X0B 1J0
Vendndodhja
Gjoa Haven is located in Kanadaja
Gjoa Haven
Gjoa Haven

Gjoa Haven është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 28.4 km² dhe popullsi 1064 banorë.[1]

Gjoa.JPG

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut