Gjurgjenovac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Đurđenovac
—  Qytet  —
Pamje nga Gjurgjenovac

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.54°0′0″V 18.05°0′0″L / 45.54000°V 18.05000°L / 45.54000; 18.05000 (Đurđenovac)Koordinatat: 45.54°0′0″V 18.05°0′0″L / 45.54000°V 18.05000°L / 45.54000; 18.05000 (Đurđenovac)
Popullsia 2.891 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Đurđenovac is located in Kroacia
Đurđenovac
Đurđenovac

Đurđenovac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2891 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2938 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3472 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.6%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja