Gjurgjevac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Đurđevac
—  Qytet  —
Pamje nga Gjurgjevac

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Koprivnica-Križevci
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.04°0′0″V 17.07°0′0″L / 46.04000°V 17.07000°L / 46.04000; 17.07000 (Đurđevac)Koordinatat: 46.04°0′0″V 17.07°0′0″L / 46.04000°V 17.07000°L / 46.04000; 17.07000 (Đurđevac)
Popullsia 6.351 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Đurđevac is located in Kroacia
Đurđevac
Đurđevac

Đurđevac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Koprivnica-KriževciKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 6351 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 6378 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6616 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.42%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Koprivnica-Križevci