Gjurmët e kishës së vjetër në Bresalc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurmët e kishës së vjetër në Bresalc
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Bresalcë, Gjilan, Kosovë
Ndërtuar Antikiteti i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 244

Gjurmët e kishës së vjetër në Bresalc është një monument i trashëgimisë kulturore në Bresalcë, Gjilan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]