Glen Adam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glen Adam
Të dhënat personale
Emri i plotëGlen N. J. Adam
Data e lindjes22 maj 1959
Vendi i lindjesZelanda e Re
Gjatësia1,84 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1978Christchurch United
1979–1980Bay Olympic
1981–1983University-Mount Wellington
1984–?University-Mount Wellington
Ekipi kombëtar
1978–1984Zelanda e Re16(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Glen N. J. Adam (lindi më 22 maj 1959) ishte futbollistë zelandezë i cili ka përfaqësuar kombëtaren zelandeze. Zelanda e Re ka luajtur në 1982 FIFA Kupa e BotësSpanjë, ku ka humbur 3 ndeshje kundër Skocisë, Bashkimit Sovjetik dhe Brazilit.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "NZ 1982 World Cup". New Zealand Football. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2008-07-23. Marrë më 2008-07-25. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)