Glina (qytet)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glina
—  Qytet  —
Glina is located in Kroacia
Glina
Glina
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Sisak-Moslavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.34°0′0″V 16.09°0′0″L / 45.34000°V 16.09000°L / 45.34000; 16.09000 (Glina)Koordinatat: 45.34°0′0″V 16.09°0′0″L / 45.34000°V 16.09000°L / 45.34000; 16.09000 (Glina)
Popullsia 4.838 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Glina (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Sisak-MoslavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4838 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4667 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3116 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 3.66%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Glina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Sisak-Moslavina