Go, Dog. Go! (serial i animuar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Go, Dog. Go!
GjiniaAnimim
Zhvilluar ngaAdam Peltzman
Regjia nga
 • Andrew Duncan
 • Kiran Shangherra
ShtetiShBA
Kanada
Gjuha në prodhimin origjinalAnglisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve18
Prodhimi
Kohëzgjatja24 minuta
Kompanitë e prodhimit
Transmetimi
Formati i pikturësHDTV 1080i
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë26 janar 2021 – prezente
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Go, Dog. Go![1] është një serial i animuar amerikan-kanadez krijuar nga Adam Peltzman. Seriali për herë të parë u transmetua në kanalin televiziv Netflix më 26 janar 2021.[2]

Dubluesët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Michela Luci si Tag Barker
 • Callum Shoniker si Scooch Pooch
 • Katie Griffin si Ma Barker
 • Martin Roach si Paw Barker
 • Tajja Isen si Cheddar Biscuit
 • Lyon Smith si Spike Barker
  • Smith si Gilber Barker
 • Judy Marshank si Grandma Marge Barker
 • Patrick McKenna si Grandpaw Mort Barker
 • Linda Ballantyne si Lady Lydia
  • Ballantyne si Sgt Pooch
 • Joshua Graham si Sam Whippet
 • Zarina Rocha si Kit Whiserton
 • Deven Mack si Fetcher
 • David Berni si Frank
 • Gerard McCarthy si Leo
 • Anand Rajaram si Beans
 • Julie Lemieux si Hattie
 • Danny Smith si Yellow
 • Paul Buckley, Reno Selmser dhe Zoe D'Andrea si the Barkapellas

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "NETFLIX TO LAUNCH DIVERSE SLATE OF ORIGINAL PRESCHOOL SERIES FROM AWARD-WINNING KIDS PROGRAMMING CREATORS". About Netflix (në anglisht). Marrë më 2021-11-08.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 2. ^ Milligan, Mercedes (2021-01-06). "Trailer: DreamWorks' 'Go, Dog, Go!' Speeds to Netflix Jan. 26". Animation Magazine (në anglishte amerikane). Marrë më 2021-11-08.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]