Golemi, Shkodër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Golemi

Golemi është një fshatkomunën Rrethinatrrethin e ShkodrësShqipërisë.

Sipërfaqja e ti është 0,5 km², është vend bujqësor. Laget nga Liqeni i Shkodrës dhe lumi Kir në perëndim kalon rruga nacionale.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]