Golovin, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Golovin, Alaska
Anglisht : Golovin
qytet
Vendndodhja
Golovin, Alaska is located in SHBA Alaska
Golovin, Alaska
Golovin, Alaska

Koordinatat: 64°32′41″V 163°1′39″P / 64.54472°V 163.02750°P / 64.54472; -163.02750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Nome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.7 km2
 •  tokësore 9.7 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi March 26, 1971[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Prefiksi 907
Koordinatat 64° 32′ 41″ Veri

163° 1′ 39″ Perëndim

Golovin, Alaska (Golovin) është një qytet në qarkun Nomeshtetit federal Alaska, SHBA. Në Golovin, Alaska jetojnë 156 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 9.7 km2 (3.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 13 m (43 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 36. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Golovin, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale