Gombrèn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gombrèn
Komunë
Vendndodhja
Gombrèn is located in Spanjë
Gombrèn
Gombrèn

Koordinatat: 42°14′54″V 2°5′29″L / 42.24833°V 2.09139°L / 42.24833; 2.09139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.3 km2
Popullsia 209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 14′ 54″ Veri

2° 5′ 29″ Lindje

Gombrèn është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Gombrèn ka 209 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]