Gomont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gomont
Komunë
noform
Pamje nga Gomont
Stema_figura
Vendndodhja
Gomont is located in Franca
Gomont
Gomont
49°30′01″V 4°09′42″L / 49.500277777778°V 4.1616666666667°L / 49.500277777778; 4.1616666666667Koordinatat: 49°30′01″V 4°09′42″L / 49.500277777778°V 4.1616666666667°L / 49.500277777778; 4.1616666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.23 km2
Popullsia 353 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08195


Gomont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Gomont ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 7.23 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gomont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale