Goriçan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goričan
—  Qytet  —
Pamje nga Goriçan

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.38°0′0″V 16.68°0′0″L / 46.38000°V 16.68000°L / 46.38000; 16.68000 (Goričan)Koordinatat: 46.38°0′0″V 16.68°0′0″L / 46.38000°V 16.68000°L / 46.38000; 16.68000 (Goričan)
Popullsia 2.824 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Goričan is located in Kroacia
Goričan
Goričan

Goričan (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2824 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2851 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3148 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.95%[2].

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Međimurje