Gorilla Zoe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Alonzo Mathis ose më mirë Gorilla Zoe lindi me 28 nëntor 1980Atlanta, Gjeorgji. Është një reper amerikan dhe njëherit anëtar i grupit Boyz N Da Hood. Albumi i tij i parë Welcome to the Zoo (shq: Mirë se vini në Kopsht Zologjik) dolli në 2007.

Ai ka zëvendësuar Young Jeezy-n si anëtar i grupit Boyz N Da Hood.

Këngët[redakto | redakto tekstin burimor]

 1. Hood Nigga
 2. Money Man
 3. Lil Shawty
 4. Money Up
 5. Last Time I Checked
 6. Lost
 7. I Got it
 8. I Know
 9. Echo(Prod.by Timbaland)

Albumet[redakto | redakto tekstin burimor]

 1. Welcome To The Zoo
 2. Don't Feed Da Animals
 3. King Kong