Goro Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goro Yamada
Të dhënat personale
Emri i plotëGoro Yamada
Data e lindjesMars 3, 1894(1894-03-03)
Vendi i lindjesFukushima, Japonia
Data e vdekjesMars 9, 1958 (64 vjeç)
Vendi i vdekjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tokyo Shukyu-Dan
Ekipet e menaxhuara
1925Japonia
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Goro Yamada (山田 午郎 Yamada Goro?, 3 Mars 18949 Mars 1958) ishte një ish-futbollist japonez.

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez viti 1925.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]