Grandchamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grandchamp
Komunë
noform
Pamje nga Grandchamp
Vendndodhja
Grandchamp is located in Franca
Grandchamp
Grandchamp
49°38′41″V 4°24′02″L / 49.644722222222°V 4.4005555555556°L / 49.644722222222; 4.4005555555556Koordinatat: 49°38′41″V 4°24′02″L / 49.644722222222°V 4.4005555555556°L / 49.644722222222; 4.4005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.28 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 85 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08196


Grandchamp është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Grandchamp ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 7.28 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grandchamp (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale