Grandham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grandham
Komunë
noform
Pamje nga Grandham
Vendndodhja
Grandham is located in Franca
Grandham
Grandham
49°17′59″V 4°51′36″L / 49.299722222222°V 4.86°L / 49.299722222222; 4.86Koordinatat: 49°17′59″V 4°51′36″L / 49.299722222222°V 4.86°L / 49.299722222222; 4.86
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.91 km2
Popullsia 51 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08197


Grandham është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Grandham ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 5.91 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grandham – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale