Grandpré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grandpré
Komunë
noform
Pamje nga Grandpré
Stema_figura
Vendndodhja
Grandpré is located in Franca
Grandpré
Grandpré
49°20′26″V 4°52′12″L / 49.340555555556°V 4.87°L / 49.340555555556; 4.87Koordinatat: 49°20′26″V 4°52′12″L / 49.340555555556°V 4.87°L / 49.340555555556; 4.87
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.56 km2
Popullsia 447 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08198


Grandpré është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Grandpré ka një popullsi prej 447 banorë dhe sipërfaqe 28.56 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grandpré (commune déléguée) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale