Grayling, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grayling, Alaska
Anglisht : Grayling
qytet
Vendndodhja
Grayling, Alaska is located in SHBA Alaska
Grayling, Alaska
Grayling, Alaska

Koordinatat: 62°54′38″V 160°4′2″P / 62.91056°V 160.06722°P / 62.91056; -160.06722

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Yukon-Koyukuk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.3 km2
 •  tokësore 28.3 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Popullsia 174 banorë (2007)
Të dhëna të tjera
Themelimi June 9, 1969[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99590
Prefiksi 907
Koordinatat 62° 54′ 38″ Veri

160° 4′ 2″ Perëndim

Grayling, Alaska (Grayling) është një qytet në qarkun Yukon-Koyukukshtetit federal Alaska, SHBA. Në Grayling, Alaska jetojnë 174 banorë (2007)[2]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 28.3 km2 (10.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 21 m (69 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 37. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Annual Estimates of the Population for Incorporated Places in Alaska". United States Census Bureau. 10 korrik 2008. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 shtator 2008. Marrë më 2008-07-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grayling, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale