Greater Napanee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Greater Napanee (kthjellim).


Greater Napanee
—  qytet  —
Pamje nga Greater Napanee
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Lennox e Addington
Kryebashkiaku Gordon Schermerhorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°15′V 76°57′P / 44.25°V 76.95°P / 44.25; -76.95 (Greater Napanee)Koordinatat: 44°15′V 76°57′P / 44.25°V 76.95°P / 44.25; -76.95 (Greater Napanee)
Sipërfaqja 459,71 km2
Popullsia 15.400 banorë 2006 [1]
Dendësia 33,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 613
Kodi Postar K7R
Vendndodhja
Greater Napanee is located in Kanadaja
Greater Napanee
Greater Napanee
Faqja zyrtare

Greater Napanee është një qytetKontea Lennox e Addington, Ontario, Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 459.71 km² dhe popullsi 15400 banorë.[2]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario