Greater Sudbury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Greater Sudbury (kthjellim).


Greater Sudbury
Greater Sudbury , Grand-Sudbury
—  qytet  —
Pamje nga Greater Sudbury

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°29′V 81°01′P / 46.49°V 81.01°P / 46.49; -81.01 (Greater Sudbury)Koordinatat: 46°29′V 81°01′P / 46.49°V 81.01°P / 46.49; -81.01 (Greater Sudbury)
Lartësia 347 m (m.n.d)
Sipërfaqja 3.200 km2
Popullsia 157.857 banorë 2006
Dendësia 49,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Greater Sudbury is located in Kanadaja
Greater Sudbury
Greater Sudbury
www.city.greatersudbury.on.ca/

Greater Sudbury është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 3200 km² dhe popullsi 157857 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario