Grise Fiord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Grise Fiord (kthjellim).


Grise Fiord
Aujuittuq - ᐊᐅᔪᐃᑦᑐᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Grise Fiord

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Jarloo Kiguktak
Statistika dhe Territori
Koordinatat 76°22′49″V 82°27′18″P / 76.3804°V 82.4551°P / 76.3804; -82.4551 (Grise Fiord)Koordinatat: 76°22′49″V 82°27′18″P / 76.3804°V 82.4551°P / 76.3804; -82.4551 (Grise Fiord)
Lartësia 32 m (m.n.d)
Sipërfaqja 332,7 km2
Popullsia 141 banorë 2006
Dendësia 0,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0J0
Vendndodhja
Grise Fiord is located in Kanadaja
Grise Fiord
Grise Fiord
www.grisefiord.ca

Grise Fiord është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 332.7 km² dhe popullsi 141 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut