Grivy-Loisy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grivy-Loisy
Komunë
noform
Pamje nga Grivy-Loisy
Vendndodhja
Grivy-Loisy is located in Franca
Grivy-Loisy
Grivy-Loisy
49°24′59″V 4°37′52″L / 49.416388888889°V 4.6311111111111°L / 49.416388888889; 4.6311111111111Koordinatat: 49°24′59″V 4°37′52″L / 49.416388888889°V 4.6311111111111°L / 49.416388888889; 4.6311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.56 km2
Popullsia 184 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08200


Grivy-Loisy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Grivy-Loisy ka një popullsi prej 184 banorë dhe sipërfaqe 11.56 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grivy-Loisy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale