Gué-d'Hossus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gué-d'Hossus
Komunë
noform
Pamje nga Gué-d'Hossus
Stema_figura
Vendndodhja
Gué-d'Hossus is located in Franca
Gué-d'Hossus
Gué-d'Hossus
49°57′24″V 4°32′01″L / 49.956666666667°V 4.5336111111111°L / 49.956666666667; 4.5336111111111Koordinatat: 49°57′24″V 4°32′01″L / 49.956666666667°V 4.5336111111111°L / 49.956666666667; 4.5336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.23 km2
Popullsia 530 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08230
INSEE 08202


Gué-d'Hossus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Gué-d'Hossus ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 5.23 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gué-d'Hossus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale