Guardiola de Berguedà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guardiola de Berguedà
Komunë
Stema_figuraFlag of Guardiola de Berguedà.svg
Vendndodhja
Guardiola de Berguedà is located in Spanjë
Guardiola de Berguedà
Guardiola de Berguedà

Koordinatat: 42°14′6″V 1°52′52″L / 42.23500°V 1.88111°L / 42.23500; 1.88111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Montserrat Ribera i Puig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.96 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 948 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guardiolenc, guardiolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 14′ 6″ Veri

1° 52′ 52″ Lindje

Guardiola de Berguedà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Guardiola de Berguedà ka 948 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]