Guignicourt-sur-Vence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guignicourt-sur-Vence
Komunë
noform
Pamje nga Guignicourt-sur-Vence
Stema_figura
Vendndodhja
Guignicourt-sur-Vence is located in Franca
Guignicourt-sur-Vence
Guignicourt-sur-Vence
49°40′53″V 4°39′07″L / 49.681388888889°V 4.6519444444444°L / 49.681388888889; 4.6519444444444Koordinatat: 49°40′53″V 4°39′07″L / 49.681388888889°V 4.6519444444444°L / 49.681388888889; 4.6519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.44 km2
Popullsia 305 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08203


Guignicourt-sur-Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Guignicourt-sur-Vence ka një popullsi prej 305 banorë dhe sipërfaqe 9.44 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guignicourt-sur-Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale