Guincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guincourt
Komunë
noform
Pamje nga Guincourt
Vendndodhja
Guincourt is located in Franca
Guincourt
Guincourt
49°33′27″V 4°37′34″L / 49.5575°V 4.6261111111111°L / 49.5575; 4.6261111111111Koordinatat: 49°33′27″V 4°37′34″L / 49.5575°V 4.6261111111111°L / 49.5575; 4.6261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.31 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08204


Guincourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Guincourt ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 5.31 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guincourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale