Guissona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guissona
Komunë
noform
Guissona - Església de Santa Maria (Saint Mary's Church)
Stema_figuraBandera de Guissona.svg
Vendndodhja
Guissona is located in Spanjë
Guissona
Guissona

Koordinatat: 41°47′13″V 1°17′24″L / 41.78694°V 1.29000°L / 41.78694; 1.29000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Catalunya
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Kryetari i Bashkisë Josep Cosconera i Carabasa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.1 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 6145INE banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 2007
Vendasit guissonenc/guissonenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25210
Koordinatat 41° 47′ 13″ Veri

1° 17′ 24″ Lindje

Guissona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Guissona ka 6145INE banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]