Guixers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guixers
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Guixers is located in Spanjë
Guixers
Guixers

Koordinatat: 42°7′49″V 1°37′58″L / 42.13028°V 1.63278°L / 42.13028; 1.63278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.4 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 150 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guixarès, guixaresa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 7′ 49″ Veri

1° 37′ 58″ Lindje


Guixers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Guixers ka 150 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Guixers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale