Gulpen-Wittem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gulpen-Wittem (kthjellim).


Gulpen-Wittem
—  komuna  —
stema_figuraGulpen-Wittem flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Gulpen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°48′58″V 5°53′54″L / 50.81611°V 5.89833°L / 50.81611; 5.89833 (Gulpen-Wittem)Koordinatat: 50°48′58″V 5°53′54″L / 50.81611°V 5.89833°L / 50.81611; 5.89833 (Gulpen-Wittem)
Sipërfaqja 73,37 km2
Popullsia 14.512 banorë 2011
Dendësia 197,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 043
Kodi Postar 6270-6289, 6320-6321
Kodi statistikor 1729
Gulpen is located in Hollandë
Gulpen
Gulpen
Gulpen-Wittem – harta_foto
www.gulpen-wittem.nl

Gulpen-Wittem është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 73.37 km² dhe popullsi 14512 banorë[1]. Gulpen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu