Guri i Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Guri i Zi (Shkodër))
Guri i Zi

Guri i Zi është një fshatkomunën Gur i Zirrethin e ShkodrësShqipërisë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1950 u zbulua shpella e Gajtanit, pranë këtij fshati nga speleologët Myftar Uruçi dhe Gëzim Uruçi.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]