Gustavus, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gustavus, Alaska
Anglisht : Gustavus
qytet
Vendndodhja
Gustavus, Alaska is located in SHBA Alaska
Gustavus, Alaska
Gustavus, Alaska

Koordinatat: 58°24′59″V 135°44′44″P / 58.41639°V 135.74556°P / 58.41639; -135.74556

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Hoonah-Angoon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.6 km2
 •  tokësore 97.6 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 442 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 2004
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99826
Prefiksi 907
Koordinatat 58° 24′ 59″ Veri

135° 44′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gustavus-ak.gov

Gustavus, Alaska (Gustavus) është një qytet në qarkun Hoonah-Angoonshtetit federal Alaska, SHBA. Në Gustavus, Alaska jetojnë 442 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 97.6 km2 (37.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 3 m (10 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gustavus, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale