Gzim Istrefi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gzim Istrefi
Të dhënat personale
Emri i plotë Gzim Istrefi
Data e lindjes 18 dhjetor 1991
Vendi i lindjes Mitrovicë, Kosovë
Gjatësia 1,82 m (5 ft 11+12 in)
Pozita ne fushë Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktual Norrby IF
Kariera në rini
Stenungsunds IF
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2008–2010 Carlstad United BK 63 (10)
2011–2013 GAIS 5 (0)
2012 Ljungskile SK (huazim) 6 (0)
2013 Dalkurd FF 14 (2)
2014-2015 Karlstad BK
2016- Norrby IF
Ekipi kombëtar
2011 Shqipëria U-21 1 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gzim Istrefi (lindi më 18 dhjetor 1991) është futbollistë suedezë me prejardhje shqiptare i cili luan në Norrby IF si sulmues.[1][2] Ai shkoi në Suedi bashkë me familjen e tij kur ishte një vjeç.

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]