Jump to content

Hámilton Ricard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hámilton Ricard
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHámilton Ricard
Datëlindja (1974-01-12) 12 janar 1974 (50 vjeç)
VendlindjaQuibdó, Kolumbia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1992–1997Deportivo Cali61(22)
1997–2001Middlesbrough115(33)
2001–2002CSKA Sofia12(3)
2003Shonan Bellmare9(1)
2003Cortuluá3(0)
2004Emelec25(17)
2004APOEL15(6)
2005Deportivo Cali6(0)
2005Numancia16(2)
2006–2007Danubio25(11)
2007–2008Thân Hoa Thượng Hải42(14)
2009–2010Danubio10(3)
2010–2011Concepción16(5)
2011–2012Deportes Quindío30(10)
2012–2013Cortuluá11(0)
Karriera ndërkombëtare
1995–2000 Kolumbia27(5)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Hámilton Ricard (lindur më 12 Janar 1974) është një ish-futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 27 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
1995 3 1
1996 1 0
1997 13 3
1998 2 0
1999 6 1
2000 2 0
Gjithsej 27 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]