HD DVD

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

HD DVD (High Density Digital Versatile Disc; ndryshe edhe: High-Definition DVD) është gjenerata më e re e DVD që u prodhua nga Toshiba dhe është në luftë me Blu-Ray që u prodhua nga Sony për të zëvendësuar DVD.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]