HD DVD

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

HD DVD (High Density Digital Versatile Disc; ndryshe edhe: High-Definition DVD) është gjenerata më e re e DVD që u prodhua nga Toshiba dhe është në luftë me Blu-Ray që u prodhua nga Sony për të zëvendësuar DVD.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]