Hajime Hosogai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hajime Hosogai
Të dhënat personale
Emri i plotëHajime Hosogai
Data e lindjes (1986-06-10) 10 Qershor, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesMaebashi, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualBursaspor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2010Urawa Reds
2011–2012Augsburg
2012–2013Bayer Leverkusen
2013–2015Hertha
2015–Bursaspor
Ekipi kombëtar
2010–2014Japonia30(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hajime Hosogai (lindur më 10 qershor 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 3 0
2011 7 1
2012 8 0
2013 7 0
2014 5 0
Gjithsej 30 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]