Jump to content

Halo (Këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Halo"
Skeda:Beyonce - Halo.png
Këngë nga Beyoncé Knowles
nga albumi I Am… Sasha Fierce
B-sideDiva
Publikimi20 janar 2009
FormatiDigital download, CD single
Regjistrimi2008
ZhanriPop, R&B
Gjatësia4:21
TekstshkruesRyan Tedder, Evan "Kidd" Bogart, Beyoncé Knowles
ProducerBeyoncé Knowles, Ryan Tedder
Kronologjia e këngëve
Diva
(2009)
Halo
(2009)
Ego
(2009)

'Halo është këngë Pop, R&B nga këngëtarja dhe aktorja e mirënjohur amerikane Beyoncé Knowles. Kjo këngë i përket albumit "I Am... Sasha Fierce". Kënga u publikua më 20 janar 2009ShBA. Në Brazi11 shkurt 2009, në Australi21 shkurt 2009, në Gjermani3 prill 2009 ndërsa në Britaninë e madhe13 prill 2009. Kënga është kompozuar nga Beyonce dhe Ryan Tedder, ndërsa e shkruar nga vetë Beyonce, Ryan Tedder, Evan Kidd Bogart.

Kjo këngë fitoi shumë çmime një ndër ta dhe më e rëndësishmja ishte MTV Europe Music Awards ku kjo këngë mori çmimin si kënga e e mirë.