Ham-les-Moines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ham-les-Moines
Komunë
noform
Pamje nga Ham-les-Moines
Vendndodhja
Ham-les-Moines is located in Franca
Ham-les-Moines
Ham-les-Moines
49°47′43″V 4°35′50″L / 49.795277777778°V 4.5972222222222°L / 49.795277777778; 4.5972222222222Koordinatat: 49°47′43″V 4°35′50″L / 49.795277777778°V 4.5972222222222°L / 49.795277777778; 4.5972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.12 km2
Popullsia 388 banorë
Dendësia 124 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08206


Ham-les-Moines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ham-les-Moines ka një popullsi prej 388 banorë dhe sipërfaqe 3.12 km², me një dendësi prej 124 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ham-les-Moines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale