Ham-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ham-sur-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Ham-sur-Meuse
Vendndodhja
Ham-sur-Meuse is located in Franca
Ham-sur-Meuse
Ham-sur-Meuse
50°06′40″V 4°46′51″L / 50.111111111111°V 4.7808333333333°L / 50.111111111111; 4.7808333333333Koordinatat: 50°06′40″V 4°46′51″L / 50.111111111111°V 4.7808333333333°L / 50.111111111111; 4.7808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.19 km2
Popullsia 245 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08207


Ham-sur-Meuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ham-sur-Meuse ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 6.19 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ham-sur-Meuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale