Hamilton (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hamilton (kthjellim).


Hamilton
Hamilton, Ontario
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Hamilton (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°15′19″V 79°52′23″P / 43.255278°V 79.873056°P / 43.255278; -79.873056 (Hamilton)Koordinatat: 43°15′19″V 79°52′23″P / 43.255278°V 79.873056°P / 43.255278; -79.873056 (Hamilton)
Lartësia 75–324 m (Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "–" pikësimi)
Sipërfaqja 1.138,11 km2
Popullsia 504.559 banorë 2006
Dendësia 443,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi (905) dhe (289)
Kodi Postar L8E në L8W
Vendndodhja
Hamilton is located in Kanadaja
Hamilton
Hamilton
Hamilton – harta_foto
www.myhamilton.ca/

Hamilton është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 1138.11 km² dhe popullsi 504559 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario