Hannappes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hannappes
Komunë
noform
Pamje nga Hannappes
Vendndodhja
Hannappes is located in Franca
Hannappes
Hannappes
49°49′27″V 4°13′50″L / 49.824166666667°V 4.2305555555556°L / 49.824166666667; 4.2305555555556Koordinatat: 49°49′27″V 4°13′50″L / 49.824166666667°V 4.2305555555556°L / 49.824166666667; 4.2305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.45 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08208


Hannappes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hannappes ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 8.45 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hannappes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale