Hannogne-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hannogne-Saint-Martin
Komunë
noform
Pamje nga Hannogne-Saint-Martin
Stema_figura
Vendndodhja
Hannogne-Saint-Martin is located in Franca
Hannogne-Saint-Martin
Hannogne-Saint-Martin
49°40′22″V 4°49′52″L / 49.672777777778°V 4.8311111111111°L / 49.672777777778; 4.8311111111111Koordinatat: 49°40′22″V 4°49′52″L / 49.672777777778°V 4.8311111111111°L / 49.672777777778; 4.8311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.71 km2
Popullsia 457 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08209


Hannogne-Saint-Martin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hannogne-Saint-Martin ka një popullsi prej 457 banorë dhe sipërfaqe 4.71 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hannogne-Saint-Martin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale