Hannogne-Saint-Rémy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hannogne-Saint-Rémy
Komunë
noform
Pamje nga Hannogne-Saint-Rémy
Vendndodhja
Hannogne-Saint-Rémy is located in Franca
Hannogne-Saint-Rémy
Hannogne-Saint-Rémy
49°36′18″V 4°08′14″L / 49.605°V 4.1372222222222°L / 49.605; 4.1372222222222Koordinatat: 49°36′18″V 4°08′14″L / 49.605°V 4.1372222222222°L / 49.605; 4.1372222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.09 km2
Popullsia 107 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08210


Hannogne-Saint-Rémy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hannogne-Saint-Rémy ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 18.09 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hannogne-Saint-Rémy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale