Haraucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Haraucourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Haraucourt ka një popullsi prej 749 banorë dhe sipërfaqe 11.53 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haraucourt (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale