Hargnies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hargnies
Komunë
noform
Pamje nga Hargnies
Stema_figura
Vendndodhja
Hargnies is located in Franca
Hargnies
Hargnies
50°01′09″V 4°47′28″L / 50.019166666667°V 4.7911111111111°L / 50.019166666667; 4.7911111111111Koordinatat: 50°01′09″V 4°47′28″L / 50.019166666667°V 4.7911111111111°L / 50.019166666667; 4.7911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.24 km2
Popullsia 461 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08170
INSEE 08214
Faqja Zyrtare http://www.hargnies08.fr/page_mairie.html


Hargnies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hargnies ka një popullsi prej 461 banorë dhe sipërfaqe 42.24 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hargnies (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale