Harricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harricourt
Komunë
noform
Pamje nga Harricourt
Stema_figura
Vendndodhja
Harricourt is located in Franca
Harricourt
Harricourt
49°26′03″V 4°55′45″L / 49.434166666667°V 4.9291666666667°L / 49.434166666667; 4.9291666666667Koordinatat: 49°26′03″V 4°55′45″L / 49.434166666667°V 4.9291666666667°L / 49.434166666667; 4.9291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.87 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 37 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08215


Harricourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Harricourt ka një popullsi prej 37 banorë dhe sipërfaqe 7.87 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Harricourt (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale