Haruhisa Hasegawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haruhisa Hasegawa
Të dhënat personale
Emri i plotëHaruhisa Hasegawa
Data e lindjes (1957-04-14) 14 Prill, 1957 (64 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1987Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1978–1981Japonia15(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Haruhisa Hasegawa (lindur më 14 Prill 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 4 0
1979 1 0
1980 9 4
1981 1 0
Gjithsej 15 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]