Harvey Korman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harvey Korman
HARVEY KORMAN 2001.jpg
Korman, 2001
Informacione personale
Vendlindja Chicago, Illinois, SHBA
Vendvdekja Los Angeles, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Mary Anne Dalton
(1961–1978)
Charlene Fusco
(1984–2008; vdekja tij)
Kombësia Amerikan

Harvey Korman lindi më 15 Shkurt, 1927Chicago, Illinois si Harvey Herschel Korman dhe vdiq më 29 Maj, 2008Los Angeles, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Harvey Korman – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.