Hattem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hattem (kthjellim).


Hattem
—  komuna  —
stema_figuraHattem vlag.svg
Pamje nga Hattem

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Hattem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°29′00″V 6°04′00″L / 52.4833°V 6.0667°L / 52.4833; 6.0667 (Hattem)Koordinatat: 52°29′00″V 6°04′00″L / 52.4833°V 6.0667°L / 52.4833; 6.0667 (Hattem)
Sipërfaqja 24,2 km2
Popullsia 11.797 banorë 2010
Dendësia 487,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 038
Kodi Postar 8050-8052
Kodi statistikor 0244
Vendndodhja
Hattem is located in Hollandë
Hattem
Hattem
Hattem – harta_foto
www.hattem.nl

Hattem është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 24.2 km² dhe popullsi 11797 banorë[1]. Hattem është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland