Haudrecy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haudrecy
Komunë
noform
Pamje nga Haudrecy
Stema_figura
Vendndodhja
Haudrecy is located in Franca
Haudrecy
Haudrecy
49°47′12″V 4°36′56″L / 49.786666666667°V 4.6155555555556°L / 49.786666666667; 4.6155555555556Koordinatat: 49°47′12″V 4°36′56″L / 49.786666666667°V 4.6155555555556°L / 49.786666666667; 4.6155555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.36 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08216


Haudrecy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Haudrecy ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 3.36 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haudrecy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale