Hauviné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hauviné
Komunë
noform
Pamje nga Hauviné
Vendndodhja
Hauviné is located in Franca
Hauviné
Hauviné
49°18′11″V 4°24′01″L / 49.303055555556°V 4.4002777777778°L / 49.303055555556; 4.4002777777778Koordinatat: 49°18′11″V 4°24′01″L / 49.303055555556°V 4.4002777777778°L / 49.303055555556; 4.4002777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.55 km2
Popullsia 308 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08220


Hauviné është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hauviné ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 14.55 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hauviné – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale